Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nem a legerősebb marad életben, nem is a legokosabb, hanem az, aki a legfogékonyabb a változásokra.
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépésszentháromságKeresés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Szégyen fal
Rey'derwa I_icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 9:53 pm by Halál
Már a címből sejthetitek, hogy mire való.
Aki nem képes együttműködni, az ide lesz kirakva. Ha bannolnak valakit az is kikerűl ide.
Közölni kell a felhasználó nevét, hogy miért lett ide kirakva és a büntetés megnevezését, teszem azt, bannolás, 2 hétre.

Megjegyzések: 30
Legutóbbi témák
» Folyosók
Rey'derwa I_icon_minitimeKedd Feb. 07, 2012 11:48 pm by Halál

» Idegen kolónia Európában
Rey'derwa I_icon_minitimeSzer. Jan. 04, 2012 9:51 am by PRéDA

» Menekűlttábor
Rey'derwa I_icon_minitimeSzer. Jan. 04, 2012 9:13 am by PRéDA

» Királynői kamra
Rey'derwa I_icon_minitimeCsüt. Dec. 15, 2011 8:46 am by PRéDA

» Kamrák közti folyosók
Rey'derwa I_icon_minitimeVas. Dec. 11, 2011 7:48 am by PRéDA

» Közös Társalgó
Rey'derwa I_icon_minitimeVas. Dec. 11, 2011 6:24 am by PRéDA

» Szabad
Rey'derwa I_icon_minitimeVas. Nov. 06, 2011 4:07 am by Koncoló

» 6-os terem
Rey'derwa I_icon_minitimeSzomb. Nov. 05, 2011 2:43 am by Halál

» Túlélő kaland
Rey'derwa I_icon_minitimeSzer. Nov. 02, 2011 3:28 am by Halál

Zene

Rey'derwa  title=
Facebook

 

 Rey'derwa

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




Rey'derwa Empty
TémanyitásTárgy: Rey'derwa   Rey'derwa I_icon_minitimePént. Szept. 03, 2010 2:00 am

Faj: Yautja
Nem: Hím
Név: Rey'derwa
Becenév: csak a halandókat becézik..
Kor: 74
Születési hely: Predator őshaza
Külső jellemem: A magasságom 258 centi, ehhez mérten a testalkatom izmos, mozgásom villámgyors és rugalmas. Rasztáimat különböző prédák csontjaiból, fogaiból és karmaiból készült gyűrűk díszitik.
Belső jellemem: Általában megfontolt vagyok, viszont elég lobbanékony. Legjobban egyedül érvényesülök, nem szeretem a csapatmunkát, de néha azis szükséges. Mondani merem, hogy bátor vagyok, és a cél elérése érdekében általában bármire hajlandó.


Születésem napja:

Születésem napját az óta is emlegetik, ugyanis az egész klánunk történetét befolyásoló esemény történt. Állítólag, a föld felé egy „izzó golyó”, egy állítólagos meteor közeledett. Amint ráállt bolygónk körüli pályára, zuhanásnak indult, és a tőlünk nem messze lévő kopár, sziklás vidéken csapódott be. A falunk vadászainak nagy része rögvest odasietett, apám is velük tartott. A felszántott talajt követve rátaláltak az objektumra, ami az épségben maradt maradványok alapján egy kisebb űrsikló lehetett. A roncs valószínűleg egy híresebb vadászé volt: több vállágyú, és különbféle dárda darabok kerültek elő. Az egyik harcos, egy króm színű ládát húzott ki a roncsok közül. A tetejére különbféle régi rúnák, és jelek voltak vésve. A ládát hamar felnyitották, majd körülállták. Némi hatásszünet után apám felkiáltott:
-A nyolc-vér sisak!- fakadt ki örömében. A láda körül állók elkezdtek sutyorogni valamit, majd egyetértően mindenki elismerte, ez valóban a nyolc-vér sisak. Ez a sisak két dolog miatt volt különleges. Előszöris azért, mert a nagyapámé volt. Másodszor pedig azért, mert egy különleges legenda terjedt el róla. Állítólag, a sisakba bele lett égetve (maratva) nyolc keményhúsú királynőnek a vérével egy-egy barázda. És valóban, ott volt mind a nyolc rovátka: négy a sisak tetején jobboldalt, négy pedig szintén a tetején, csak az ellentétes oldalon (bal).

Gyerek- és ifjúkorom:

Gyerekkorom nagy részét gyakorlással töltöttem. Apám hatalmas hangsúlyt fektetett a közelharcra, azon belül is főleg a fegyver nélküli harcra oktatott. Megtanította hogyan lehet rúgásokkal eltaszítani, távol tartani az ellenfelet. Reggelente kimentünk a közeli erdőbe, és ott gyakoroltatta velem a fákon az ütéseket, hogy keményedjen az öklöm. Sokszor engem használt „fának”, és addig püfölt (persze csak oktató jelleggel) amíg fájdalomra utaló jelet nem adtam ki magamból. Ha felszisszentem az egyik ütés után, a következő kétszer akkora volt. Mindig azt hajtogatta, hogy aki meg tanul harcolni fegyver nélkül a pokolban, az felfegyverezve a paradicsomban fogja érezni magát. Ezzel a tanítási módszerrel elérte azt, hogy a testem egy „felfegyverzett páncél” -lá alakult. A csuklópengével is kiválóan bántam, ha használtam, ellenfelemnek nem volt túl sok esélye. A teleszkópos lándzsától egy kicsit idegenkedtem, de hamar megbarátkoztam vele. Közelharci fegyverek közül még a különbféle kardokat részesítettem előnyben, és elis határoztam, hogy a beavatásom után én is készítek egyet. Csak jóval később, a beavatásom előtti pár évben ismerkedtem meg a távolsági fegyverek használatával. Az első a vállról működtethető plazmaágyú volt. Hát mit ne mondjak, ez az a fegyver, amit manapság se szívesen használok. A trófeát elcsúfítja, az ellenséget pedig meggyalázza. Másrészről a célzással meg az elsütéssel értékes másodpercek vesznek kárba. Annál szívesebben használtam a kedvenc távolsági gyilkoló eszközömet, a shurikent. Használata halk, és villámgyors. Maga a fegyver az íves röppályája miatt kissé pontatlan, ám biztos kezekben igazi halálosztó-penge. Ezeken kívül még pontosan részletezte a prédafajokat, a puhahúsúak népét, és a savas vérűeket. Amint megtanultam bánni a shurikennel, apám morcosan hátulról a vállamra tette a kezét, és így szólt: -Eljött a te időd..-

A várva-várt vadászat, és előzményei:

Az egész történet azzal kezdődött, hogy beavatásom előtt egy héttel egy kisebb csoport egy közeli bolygóra, a Ryushira indult egy kisebb vadászatra. Apám is velük tartott, de megígérte, hogy az én vadászatomra már bőven itthon lesz. A zsákmányszerzés lezajlott, de apámat hordágyon hozták vissza: az egyik savvérű átdöfte a testét, súlyos belső vérzéssel küszködött. Sokak szerint már csak napjai voltak hátra, így megpróbáltam időm felét legalább , mellette tölteni.
Egyik reggel, az egyik elder felrázott, majd egy poros kis helységbe vezetett. A falról leakasztott egy teleszkópos lándzsát, majd a polc tetejéről leemelt két darab shurikent. Szólt, hogy vegyem le a védőeszközeimet, majd rámutatott egy ócska felszerelésre, hogy azt vegyem fel. Egy kicsit megállt gondolkodni, majd bement az egyik ajtón egy másik kamrába, majd halk csörömpöléssel tért vissza. Két egymáshoz illesztett pengét hozott, látszólag jóval hosszabb volt, mint az enyém. Megfogta a karomat, kattogtatott rajta valamit, majd beillesztette az új pengét halk csattanással, és szólt, hogy próbáljam ki. A fegyver csodálatos pengéjét nézegetve elmosolyodtam, mire az elder mogorván odaszólt: - A látszat néha csal! Hidd el, más mint amit megszoktál.- ezzel odalépett az ajtóhoz, és kis mérlegelés után leakasztotta az egyik sisakot, majd a kezembe nyomta: - Az apádé volt-..majd intett egyet hogy kövessem, és kilépett a szobából. Nem értettem mire célzott az elder, de ujra az ikerpengére pillantva megnyugodtam, hogy nagy baja nem lehet. Már nagyon sürgetett, úgyhogy odafutottam hozzá, mire ő az égre nézett. Pötyögött valamit az alkari panelján, mire egy közepes méretű hajó bontakozott ki álcázott módjából. -2 perced van. - bökte oda a vezér, mire az én bamba arcom volt a válasz. Majd apámra gondolva miden világossá vált, és rögvest hozzá siettem. Ereje nem sok volt. Sok sikert kívánt, és megmondta, hogy nehogy elfelejtsem a tanításait, mert egy meggondolatlan mozdulat, esély az ellenfélnek arra, hogy egy meggondolt mozdulattal véget vessen az életemnek. Megnyugtattam, hogy sima ügy lesz, és elbúcsúztam tőle. Tudtam, hogy többet nem látom viszont. Vezérem a vállamra tette a kezét, majd felkísért a hajóra. –Csak egyedül megyek?- kérdeztem meglepődve. –Így izgalmasabb- szólt elmosolyodva a yautja, aki rögtön beis vágta magát a helyére, és már indult is a gépezet. Az út alatt végig a prédákon járt az eszem. Nagy megkönnyebbülés volna, ha tudnám, hogy a planéta a puhahúsúak, vagy a kemény húsúak birtokában áll. Az elder,(aki egyben a pilóta is) mintha kitalálta volna a gondolatom, közömbösen hátraszólt: -kösd fel a gatyádat, mert mindjárt landolunk a Kappa nevezetű bolygón.
Micsodaaaa?-ijdetem meg. A Kappára, a savasvérűek által legjobban elözönlött bolygóra lennék hivatalos?! Az űrhajó a földhöz közel megállt egy pillanatra, mert a földön kapásból kéti degen tartózkodott, ezeket még a pilóta lelőtte a plazmaágyúval, majd kiugrottam, hátra se nézve. Karmolómat ujra ellenőriztam, álcázómat bekapcsoltam, majd figyelve minden apró neszre elindultam előre. Azt a feladatot kaptam, hogy megszerezzem a királynő tojását. Ez még egy sima királynő esetében se egyszerű, nade itt! Ez a királynő parancsol az összesnek, egy, aki minden felett áll az egész bolygón. Ígyhát nem éppenséggel a legegyszerűbb feladatot kaptam. Az égen a nap delet mutatott, a levegő páratartalma elég magas volt, körülöttem amerre csak a szem ellát esőerdő, esőerdő és esőerdő. Az erdő hangjai nem várattak magára. Ragadozók ordításától, majmok zsibongásától zengett a környék. Minden változatosság nélkül sétáltam tovább, hirtelen egy tompa reccsenés, és valami a földre terített. A vicsorgást érzékelve ösztönszerűen felnyúltam két kezemmel a fejem főlé, megragadtam a lény nyakát, majd előrefele lerántottam magamról. Amikor a fenevad még a földön feküdt kinyitottam lándzsámat, odaugrottam, és egy erőteljes döféssel felnyársaltam.- egész könnyen ment- ahogy ezt kimondtam, újjabb vicsorgást hallottam. Leellenőriztam, de az állat döglött volt. Amint hátrafordultam, már rohant is felém a két újjabb savvérű, így kinyitottam a két shurikent, és keresztbe mind a kettőt elhajítottam. Az egyik pontosan középtájékon szelte félbe az állatot, a másik a farkát vágta le a másiknak. Körülnéztem, majd a lándzsáért nyúltam. Gyorsan kihúztam a másik dögből, majd gondos célzással jókora erővel elhajítottam az immár közel lévő cél felé. A lándzsa talált, ennek is vége. Összeszedtem a fegyvereket, majd ujra elindultam a templom felé. Az egyik bokrot figyelve, kissé lelapultam, de ekkor oldalról egy kígyótestű idegen vetette rám magát. Farkával igyekezett a nyakamba kárt tenni, de kéznéllévő karmolómmal ezt megakadályoztam, és három felé aprítottam a dögöt. Indultam tovább, ám sercegésre lettem figyelmes. Amikor a kezemre pillantottam, láttam hogy csuklópengém bal éle egyszerüen kicsorbult. A sav gondosan megmunkálta, legalább 2 centi leégett vele, és az élét is lemarta. –Fene! Hát nem saválló!- mostmár értettem mire célzott az elder, amikor a kezembe adta. De ezzel se foglalkozhattam sokat, mert az a lény, amit a bokornál figyeltem már rég felém szaladt, így ujra előrántottam shurikenem, majd szép nagy ívben az állat felé hajítottam. A shuriken gyönyörű sebet okozott a prédán, a fejét félbeszelte. Újra megindultam, de most egy kicsit sebesebben, hogy minél előbb a célomhoz érjek. Az ikerpengémet útközben beállítottam, így ha harcra kerül a sor az elhasználódott bal pengét ki tudom lőni. Végre megpillantottam a templom nagyját: az egész alkotmányt nyálkás massza borította. Közelebb érve hallatszódtak az őrxeno-k visításai, már a hideg rázott tőlük. Ahogy a templomot kémleletem, nem figyeltem egy percre, már ott is lapult ugrásra készen az egyik felderítő. Jobb kezemmel hátranyúltam, ahol ellenőriztem shurikenem hollétét. Megnyugodva éreztem, hogy megvan, ígyhát vártam hogy támadjon. Nekilendült, majd egy üvöltéssel elrugaszkodott. Villám gyorsasággal kitértem jobbra 90°ot, majd shurikenemet kinyitva a prédára sujtottam vele. A fegyver rossz helyen érte a bestiát, így annak csak a vállába vágtam. Már készülődött a következő ugráshoz, amikor eldobtam shurikenem, és míg ő repülő tárgyat figyelte, belelőttem a bal oldali pengémet a karmolómból. A dög megrogyott, majd a visszatérő shuriken végzett is vele. Azért biztos ami biztos, odarohantam a lényhez, majd lándzsámat nagy erőből a testébe döftem. A lándzsa szokatlanul mélyre hatolt, egészen a markolatig beleszúrtam. Nem vághattam túl intelligens fejet, de volt egy tippem mi lehetett. De legegyszerűbb természetesen úgy kideríteni az egészet, ha megnézzük. Kihúztam belőle a fegyvert, majd a kimúlt állatot arrébb rúgtam. A savasvérű savja kicsit kimarta a földet, majd a lándzsa hegye teljesen átszúrta a járat tetejét. Igen. Egy járat. Egy alagútrendszer, ami a fészkeket köti össze. Végiggondoltam mindent, és arra a következtetésre jutottam, hogy okosabb ha egyesével végzek ellenfeleimmel egy szűk barlangba, mintha a nyílt terepen próbálok bejutni a temérdek őr, és járőr xenomorph között. Lándzsámmal addig szurkáltam a járat oldalát, amíg az ki nem szélesedett egy olyan 1 méter szélesre, majd ledobtam a cuccomat, és egy magasról indított ugrással áttörtem a még felesleges egykori „plafon”-t. Felvettem a felszerelésem, és mindent a kezem ügyébe helyeztem. Bal kezembe a lándzsa volt, a jobb kezemet pedig az övembe „tűrtem” , ahonnan bármeik pillanatban előkaphatok akár egy shurikent, akár a ceremóniás késemet, vagy ha arra kerülne a sor, nem ártana a lándzsát mind a két kezemmel kezelni. A nyíláson még egyszer kifigyeltem, hogy melyik irányba van a templom, majd a vizoromat átállítottam alien érzékelő módra, és időnként hátra fele is nézve útnak indultam. Halk lépteim visszhangoztak a végtelennek tűnő alagútrendszerben. Másrészről zavaró volt, hogy nem tudok rendesen felállni. Szóval térdemet berogyasztottam, fejemet pedig lehúztam. Valami különös neszre lettem figyelmes. Lövések! Igen, egy fajtárs van valahol! Azonnal nekiiramodtam, és kezdtek is kibontakozni a lények körvonalai. Egy másik yautja harcol négy idegen ellen. Azonnal megszaporáztam lépteimet, hogy a segítségére siessek. Amikor lőtávolságba kerültek eldobtam a két shurikent, az egyik megcsonkította az egyik bestiát, a másik dobócsillag viszont nem jött vissza. Gyorsan kinyitottam a lándzsámat, és a megsebzett vadba döftem. A hátam mögött fajtársam holtan terült el a nyálkás padlón. A másik két idegen farok a bordáit találta. -Most végetek!!!- egyiket feltűztem a lándzsára, majd otthagytam. Akkot ketten nekemrontottak, kitértem, majd az egyiket jó messzire elrúgtam. A másik idegen épp előttem volt, úgyhogy aktiváltam csuklópengém, és egy nagy ugrásal a fejébe döftem. A sav egyből átmarta az újjabb pengét, így gyorsan eldobtam nehogy útban legyen. A másik fenevad eközben újabb rohamot indított ellenem. Mivel lándzsám messze volt, anélkül kellett boldogulnom vele. A farkával kezdett a fejem körül szurkálni. Az egyik szúrásnál kivettem a fejem a támadás elől, majd a jobb kezemmel ráfogtam a farkára. Egy erős rántással a falhoz vágtam, majd pár ugrással a hátába kerültem, ahonnét a megmaradt shurikenemmel a torkánál fogva levágtam a fejét. Körülnéztem, tiszta e a terep, majd azonnal fajtársamhoz igyekeztem, tudok-e még rajta segíteni. Sajnos már nem, elvérzett. A fegyvereit alaposan szemügyre vettem. És találtam egy szokatlan dolgot. A combján volt egy kisebb táska, amibe ezt a tárgyat megtaláltam. A kezembe vettem, mire a sisakom egyből megjelenített egy célkeresztet. Hogy kipróbáljam hogyan működik, először eldobtam. Próbáltam irányítani, de fékezhetetlenül az alagút odalába fúrta be magát. Miután kiszedtem, a következő dobás más sikeres volt, nagyjából úgy ment ahogy akartam. De nem volt időm időpocsékolásra, úgyhogy azonnal tova is indultam. A folyosó végére értem végre valahára. Egy magas lépcsőn kellett most fel szökdécselnem, ahol egy vastag betonfal állta az utamat. Alaposan körülnéztem, majd láttam, hogy a bejárat jóval (kb 4 méterrel) a betonfal fölött van. Párat hátraléptem, sebesen nekifutottam, majd a földet keményen megtaposva felugrottam. A könyököm a padlón volt, innen már könnyűszerrel felhúzhattam magamat. Egy újabb folyosó következett, ám ez sokkal tágasabb és rövidebb is volt. Sietve haladtam, ugyanis a tojást lassan ki kéne juttatnom az épületből. A folyosó után, egy hatalmas terembe értem. Tömve volt xenomorph-al, akik egyből nekem támadtak. Jobbnak véltem, ha egyenlőre nem szállok harcba velük. Eljutottam a következő folyosóig, ahol kissé beljebb mentem, majd amikor libasorba jöttek utánam, utat vágtam közöttük a diszkel. Nagyrésze elhullott, csak 3-4 maradt. Tanultak a hibáikból, szétszóródtak. A shurikent eldobtam nagyjából függőlegesen, hogy azokat is eltalálja akik a falon másznak, a dobókorongot pedig mint az előbb is vizszintesen, egyenesen feléjük hajítottam. Egy nyavajás még mindig maradt, azt pedig puszta kézzel gyorsan elintéztem, bár a vállamat rendesen megkarmolta. A folyosóból kiérve egy másik teremben találtam magam. Ez jóval kisebb volt a többinél, viszont tele volt tojásokkal. Azt a tojást kerestem, ameik elüt a többi megszokottól. És igen, ott helyezkedett el a sarokban. A többihez képest, ez bordó szinű volt, függőleges zöld csíkokkal. Oda is osontam hozzá, ám ekkor a falon egy vicsorgó lény jelezte, hogy tegyem vissza. Nem tétováztam, a diszket feléhajítottam, mire ő elugrott. Ekkor én legugoltam, és 45°-os szögbe magam elé tartottam a lándzsámat, amire a savas vérű fel is nyársalta magát. Az egyik praetorian volt az. Mivel dolgom sietős volt, csak nemes egyszerűséggel előreántottam ceremóniás késemet, a fejébe döftem, majd levágtam azt. A lény visítva csuklott össze. Lándzsámat összecsuktam, majd eltettem. Odasiettem a tojáshoz, óvatosan körülszemlélve felkaptam, majd a fény felé indultam. Azon a folyosón láttam fényt, ameik éppen keresztezte az eddigi útvonalamat. Hamar átjutottam a termeken, és viszonylag kevesen akaszkodtak rám. A kijárat előtt még két xeno követett. Az egyiket dobócsillagom végezte ki. Leraktam a tojást és a felszerelésem. Sisakomat a földre dobtam. A lény a falra ugrott, majd rám vetette magát. Amint földet ért, a falhoz rúgtam. Következő ugrásánál legugoltam, hogy elugorjon fölöttem, majd a falhoz toltam, a farkát megmarkoltam nehogy kárt tegyen bennem, majd könyökömmel egy hatalmas csapást kértem az állat koponyájára. Még egy térdesbe belhúztam a szörny testét, majd az holtan összerogyott. Elővettem ceremóniás késemet, amivel levágtam a dög egyik karmát. A homlokomra, majd a sisakomra is rárajzoltam a jelet: ~ (egy hullámos vonal) . Felszedtem felszerelésem, majd a tojást a kezembe véve kiléptem a szabad levegőre. Mien megkönnyebbülés volt! A hajó már ott lebegett, engem várva. Amint felszálltam a hajóra, az eldernek átadtam a tojást, és a sisakot. Bólintott egyet, majd gratulált. Ahogy a helyem felé mentem egy másik yautja állt nekem háttal. Amint közelebb értem megfordult: az apám volt az. Nem akartam hinni a szememnek, hiszen alig egy napja még szinte lábra se tudott állni. És most itt van. Csak két szót szólt: -én megmondtam- majd ezzel leültünk egymás mellé és megtárgyaltuk az eseményeket nálam, és odahaza. Hazajutásunk után meglepetése is volt a családomnak számomra. Egy sötétfekete ostort, egy ládát, és egy papírt kaptam. Először nem volt tiszta, mik ezek. Amikor a ládát kinyitottam elakadt a hang a torkomon: a nyolc-vér sisakot kaptam! Alig bírtam hinni a szememnek. Pár percet szántam a papírdarabra is, ami egy különleges fegyver terveit hordta magán. Ez egy ngayon különlehes, praktikus, és gyönyörű kard volt, remélem, a későbbiekben sok hasznát veszem. Majd később megépítem..
Vissza az elejére Go down
Glah'dor
Mesélő
Glah'dor



Rey'derwa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rey'derwa   Rey'derwa I_icon_minitimePént. Szept. 03, 2010 2:29 am

Hm, mi mást is mondhatnék, minthogy elfogadva. A Kappa kicsit meredek helyszín, de a színvonalas fogalmazás, és a harcok részletes leírása ellensúlyozza ezt a tartalmi hibát.
Úgy gondolom megérdemli a 15 pontot, és a hossza is kiváló, temérdek fantáziával, tehát még 3 pontot adok rá. Ez 18 pont +2 a kettes szintért, Így 20 azaz húsz pontot oszthatsz el. Kérlek készítsd el a karakterlapod és kezdheted is a játákot.

Üdv köztünk, ifjú vadász!
Vissza az elejére Go down
Őrző

Őrző


Tartózkodási hely : kassa

Rey'derwa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rey'derwa   Rey'derwa I_icon_minitimeCsüt. Dec. 16, 2010 10:45 am

Nagyon jó tetszik a történet... cheers
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Rey'derwa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rey'derwa   Rey'derwa I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Rey'derwa
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Karakterek :: Előtörténetek-
Ugrás:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés
mobil avptrinity